⚽🔥 Como vernederd Manchester United met 4-1 en vergroot crisis bij Carrick

Lloyd Wekker
8 Min Read

😱🇮🇹 Nico Paz schittert met twee goals, United blijft worstelen in Champions League

Manchester United heeft woensdag opnieuw een pijnlijke nederlaag geleden in de Champions League. De Engelse topclub ging met 4-1 onderuit bij debutant Como, waardoor de druk op trainer Michael Carrick verder toeneemt. Met twee schitterende doelpunten was Nico Paz de grote uitblinker bij de Italiaanse ploeg.

Tasos Douvikas en Jacobo Ramón verzorgden de overige treffers voor Como. Joshua Zirkzee redde in de slotfase nog de eer voor United, dat inmiddels zeven wedstrijden op rij zonder overwinning is gebleven.

Voor Carrick wordt de situatie steeds zorgwekkender. Manchester United kende met drie gelijke spelen en drie nederlagen in de voorgaande wedstrijden in alle competities al de slechtste start van een competitiecampagne in veertig jaar. Ook in Italië slaagde de ploeg er niet in om een overtuigende reactie te tonen.

⚡ Paz slaat vroeg toe

Como had nauwelijks twee minuten nodig om de score te openen. Paz ontving de bal aan de rand van het strafschopgebied, kapte naar zijn favoriete linkerbeen en plaatste de bal beheerst in het doel.

De vroege tegentreffer legde opnieuw de defensieve problemen van United bloot. De Engelse ploeg incasseerde vorige week tegen Atlético Madrid eveneens snel een doelpunt en hield dit seizoen in elf wedstrijden in alle competities slechts één keer de nul.

Como, onder leiding van Cesc Fàbregas, nam vervolgens het initiatief en controleerde het spel. Manchester United slaagde er voor rust niet in om een schot op doel af te leveren, terwijl de thuisploeg via Douvikas en Martin Baturina gevaarlijk bleef.

💥 Douvikas en Paz maken het verschil

Carrick probeerde het tij bij de rust te keren met twee wissels. Amad Diallo en Carlos Baleba kwamen in de ploeg voor Andrey Santos en Matheus Cunha, maar de aanpassingen leverden niet het gewenste effect op.

Drie minuten na de hervatting verdubbelde Como de voorsprong. Paz stuurde Douvikas met een uitstekende steekpass weg, waarna de Griekse aanvaller de bal in één beweging hoog in het doel werkte: 2-0.

United bleef kwetsbaar en kreeg geen grip op de wedstrijd. Aanvoerder Lucas Da Cunha liet vervolgens een kans liggen om de score verder uit te breiden, maar de derde treffer kwam er alsnog.

In de 57e minuut veroverde Paz de bal op Baleba op het middenveld. De Argentijnse international trok naar voren en rondde koelbloedig af voor zijn tweede doelpunt van de avond.

🏟️ Ramón completeert de afstraffing

Como bleef ook na de derde treffer aandringen. Paz kreeg zelfs de kans om zijn hattrick te voltooien, maar doelman Senne Lammens voorkwam met een knappe redding een vierde doelpunt.

Dat vierde doelpunt viel veertien minuten voor het einde alsnog. De vrijstaande verdediger Ramón kwam mee naar voren en kopte een voorzet overtuigend binnen: 4-0.

De ruime voorsprong zorgde ervoor dat verschillende supporters van Manchester United het uitvak voortijdig verlieten. Zij misten daardoor de late eretreffer van invaller Zirkzee, die in de blessuretijd de eindstand op 4-1 bepaalde.

📉 Como schrijft geschiedenis, United blijft achter

Voor Como is de overwinning een historische prestatie. De club maakte de afgelopen drie jaar een opmerkelijke ontwikkeling door, van de Serie B naar het hoogste Europese niveau. De zege op drievoudig Europees kampioen Manchester United behoort tot de grootste resultaten uit de clubgeschiedenis.

Como boekte zijn tweede overwinning in de competitiefase en staat nu op zes punten. Manchester United blijft steken op drie punten en moet snel verbetering laten zien om zijn Europese campagne nieuw leven in te blazen.

Voor Carrick wordt de druk met de wedstrijd groter. In Italië werd pijnlijk duidelijk dat Manchester United op dit moment zowel aanvallend als verdedigend tekortschiet.

UEFA Champions League – Uitslagen Woensdag 21 oktober

#ThuisploegUitslagUitploeg
1Como4 – 1Manchester United
2Lille2 – 4Galatasaray
3Bayern München2 – 2Arsenal
4Aston Villa3 – 1Viking FK
5Sporting CP2 – 3LASK Linz
6Real Betis1 – 0Feyenoord
7Internazionale1 – 0Shakhtar Donetsk
8Club Brugge3 – 0RC Lens
9Real Madrid4 – 1RB Leipzig

UEFA Champions League – Standenlijst na 3 wedstrijden

#TeamPtnWGVDVDTDS
1Paris Saint-Germain9300145+9
2Aston Villa9300123+9
3Liverpool9300127+5
4Real Madrid9300105+5
5Real Betis930074+3
6VfB Stuttgart721072+5
7Arsenal721062+4
8FC Barcelona6201116+5
9Como6201105+5
10Manchester City620195+4
11Club Brugge620196+3
12Sporting CP620174+3
13Borussia Dortmund620154+1
14Bayern München5120105+5
15AS Roma411185+3
16Atlético Madrid411143+1
17Shakhtar Donetsk411143+1
18PSV4111220
19Villarreal CF3102880
20Internazionale310256-1
21Manchester United310256-1
22Napoli310257-2
23Galatasaray310269-3
24LASK Linz310269-3
25Sabah FK310236-3
26Feyenoord310248-4
27RC Lens310237-4
28FK Bodø/Glimt310249-5
29AEK Athene310238-5
30RB Leipzig310238-5
31Fenerbahçe202139-6
32Slavia Praag101247-3
33Viking FK101259-4
34FC Porto000326-4
35Lille0003410-6
36Slovan Bratislava0003113-12

Legenda: Ptn = punten · W = gewonnen · G = gelijk · V = verloren · DV = doelpunten voor · DT = doelpunten tegen · DS = doelsaldo

Plaatsing:

  • Positie 1–16: Laatste 16
  • Positie 17–36: Knock-outronde play-offs
SOURCES:TheScore
Share This Article
- Sponsored -
Ad image