⚽🔥 Real Madrid walst over Leipzig en blijft foutloos in Champions League

Lloyd Wekker
8 Min Read

⭐ Mbappé en Diomande schitteren bij 4-1-zege richting Clásico

Real Madrid heeft zijn perfecte start in de Champions League voortgezet met een overtuigende 4-1-overwinning op RB Leipzig. Bernardo Silva, Arda Güler, Kylian Mbappé en Yan Diomande zorgden woensdag voor de doelpunten van de Spaanse grootmacht, die onder trainer José Mourinho nu drie overwinningen uit drie wedstrijden heeft behaald.

De overwinning is bovendien een welkome opsteker in aanloop naar de Clásico tegen aartsrivaal Barcelona, die zondag op het programma staat. Madrid boekte zijn vierde opeenvolgende overwinning in alle competities.

⚡ Silva opent de score, Güler vergroot voorsprong

Leipzig zorgde aanvankelijk voor het grootste gevaar. Doelman Thibaut Courtois moest uitstekend ingrijpen om een poging van Romulo Cardoso uit zijn doel te houden. Aan de andere kant dwong Vinícius Júnior de Duitse doelman Maarten Vandevoordt tot een knappe redding.

Vlak voor rust sloeg Madrid toe. Federico Valverde legde de bal terug op Güler, wiens schot werd geblokkeerd. Bernardo Silva reageerde alert en werkte de rebound binnen. Voor de Portugese middenvelder was het zijn eerste doelpunt voor Real Madrid.

Zeven minuten na de hervatting verdubbelde Güler de voorsprong. Na een voorzet van Jude Bellingham kopte Mbappé de bal terug, waarna de Turkse middenvelder zich langs een verdediger werkte en raak schoot: 2-0.

🎯 Mbappé en Diomande maken het verschil

Mbappé zorgde voor de derde treffer door de bal vanaf de rand van het strafschopgebied fraai in de hoek te krullen. De Franse aanvaller heeft daarmee in alle drie de Champions League-wedstrijden van Madrid dit seizoen gescoord en staat op twaalf doelpunten in twaalf wedstrijden.

Leipzig gaf zich echter niet volledig gewonnen. Dean Huijsen liet zich verrassen, waardoor Tidiam Gomis kon profiteren en de achterstand verkleinde.

Het laatste woord was aan Diomande. De aanvaller, die twintig minuten voor tijd was ingevallen voor Vinícius, haalde verwoestend uit op een voorzet van Brahim Díaz. Zijn volley verdween in de bovenhoek en bepaalde de eindstand op 4-1.

Voor Diomande was het zijn derde doelpunt in zijn laatste vier optredens.

💬 Mbappé vraagt om meer van zichzelf

Ondanks zijn sterke prestaties blijft Mbappé kritisch op zichzelf. De Fransman, die hoopt volgende week de Ballon d’Or te winnen, benadrukte dat hij nog beter wil worden.

“Ik doe het goed, maar ik denk dat ik meer kan. Ik ben een van de spelers die altijd meer van zichzelf moet eisen. Het gaat momenteel goed, maar we moeten doorgaan en ik moet meer leveren”, verklaarde hij.

Ook sprak Mbappé over Vinícius, die zichtbaar teleurgesteld op de bank zat nadat hij was vervangen. De Braziliaan zit een schorsing van vier wedstrijden in La Liga uit en kan daardoor pas op 4 november weer in actie komen voor Madrid in de competitie.

Volgens Mbappé moet zijn ploeggenoot vertrouwen houden en trots blijven op zijn kwaliteiten. Mourinho gaf eveneens aan tevreden te zijn over het optreden van Vinícius.

🔥 Madrid met vertrouwen naar de Clásico

Real Madrid kan met een goed gevoel toewerken naar de confrontatie met Barcelona. De ploeg heeft na drie speelronden in de Champions League nog geen punten verloren, terwijl Barcelona dinsdag een nederlaag leed tegen Paris Saint-Germain.

Mourinho waarschuwde echter dat de Europese resultaten weinig zeggen over de Clásico. Bovendien heeft Madrid volgens de trainer 24 uur minder rust dan zijn grote rivaal.

Met de overtuigende zege op Leipzig heeft Madrid in ieder geval opnieuw laten zien dat het aanvallend over voldoende kwaliteit beschikt om ook dit seizoen mee te strijden om de Europese hoofdprijs.

UEFA Champions League – Uitslagen Woensdag 21 oktober

#ThuisploegUitslagUitploeg
1Como4 – 1Manchester United
2Lille2 – 4Galatasaray
3Bayern München2 – 2Arsenal
4Aston Villa3 – 1Viking FK
5Sporting CP2 – 3LASK Linz
6Real Betis1 – 0Feyenoord
7Internazionale1 – 0Shakhtar Donetsk
8Club Brugge3 – 0RC Lens
9Real Madrid4 – 1RB Leipzig

UEFA Champions League – Standenlijst na 3 wedstrijden

#TeamPtnWGVDVDTDS
1Paris Saint-Germain9300145+9
2Aston Villa9300123+9
3Liverpool9300127+5
4Real Madrid9300105+5
5Real Betis930074+3
6VfB Stuttgart721072+5
7Arsenal721062+4
8FC Barcelona6201116+5
9Como6201105+5
10Manchester City620195+4
11Club Brugge620196+3
12Sporting CP620174+3
13Borussia Dortmund620154+1
14Bayern München5120105+5
15AS Roma411185+3
16Atlético Madrid411143+1
17Shakhtar Donetsk411143+1
18PSV4111220
19Villarreal CF3102880
20Internazionale310256-1
21Manchester United310256-1
22Napoli310257-2
23Galatasaray310269-3
24LASK Linz310269-3
25Sabah FK310236-3
26Feyenoord310248-4
27RC Lens310237-4
28FK Bodø/Glimt310249-5
29AEK Athene310238-5
30RB Leipzig310238-5
31Fenerbahçe202139-6
32Slavia Praag101247-3
33Viking FK101259-4
34FC Porto000326-4
35Lille0003410-6
36Slovan Bratislava0003113-12

Legenda: Ptn = punten · W = gewonnen · G = gelijk · V = verloren · DV = doelpunten voor · DT = doelpunten tegen · DS = doelsaldo

Plaatsing:

  • Positie 1–16: Laatste 16
  • Positie 17–36: Knock-outronde play-offs
SOURCES:TheScore
Share This Article
- Sponsored -
Ad image